1. lékařská fakulta Univerzita Karlova 1. lékařská fakulta Univerzita Karlova Ústav imunologie a mikrobiologie
phuba 04.01.2021

Testování na koronavirus pro studenty a zaměstnance Univerzity Karlovy na 1. LF UK

Ústav imunologie a mikrobiologie 1. lékařské fakulty UK ve spolupráci se Všeobecnou fakultní nemocnicí provádí testování studentů, zaměstnaců UK a jejich blízkých rodinných příslušníků (partneři, rodiče, děti, sourozenci) na přítomnost koronaviru SARS-CoV-2 metodou RT-qPCR (registrační číslo laboratoře je 75UK1LF). Volná kapacita odběrového místa a laboratoře je využitelná pro ostatní samoplátce.

Pro koho je testování určeno

Testování je určeno pro samoplátce bez teploty a příznaků respiračního onemocnění. 

Odběry vzorků

9:00–12:00 – odběry vzorků zájemcům o testování s provedenou rezervací

12:45–16:00 – odběry vzorků zájemcům o testování bez rezervace

Odběry probíhají v pracovní dny v nově zřízeném odběrovém místě Univerzity Karlovy na Albertově, v ulici Studničkova, Praha 2. Odběrová místo je umístěno v mobilní buňce na konci Studničkovy ulice za Chemickým ústavem PřF UK. Stanice tramvaje "Albertov" (linky č. 7, 14, 18, 24) je vzdálena cca 200 m.

Rezervace

Rezervaci přesného času odběru umožňuje rezervační systém (https://rezervace.lf1.cuni.cz/). Rezervační systém je k dispozici studentům a zaměstnancům UK s přístupovými údaji pro centrální autentizační službu UK (CAS), které se používají mimo jiné pro přihlašování do SIS (číslo osoby a heslo).

Ostatní samoplátci, kteří nejsou studenty ani zaměstnanci UK (nemají přístupové údaje pro CAS), získají pro vstup do rezervačního systému dočasný rezervační link po vyžádání e-mailem na adrese corona@lf1.cuni.cz. Pro vytvoření linku je nutné uvést jméno testovaného.

Žádanka o vyšetření

K odběru je potřebné přinést předem čitelně (v počítači) vyplněnou žádanku o vyšetření.

Ceník vyšetření (ceny jsou uvedeny včetně DPH)

Studenti a zaměstnanci 1. LF UK (po předložení platného průkazu UK) 600 Kč
Studenti a zaměstnanci UK (po předložení platného průkazu UK) 1000 Kč
Blízcí rodinní příslušníci studentů a zaměstnanců UK, včetně 1. LF (po uvedení „Čísla osoby UK“ příbuzného v žádance) 1000 Kč
Studenti a pedagogové jiných škol (po předložení platného průkazu ISIC / ITIC) 1390 Kč
Ostatní samoplátci 1510 Kč
Manipulační poplatek za vystavení lékařského potvrzení o výsledku testu (v případě vyžádání) 50 Kč

Uhrazení poplatku za vyšetření – pozor, změna způsobu platby!

Poplatek za vyšetření bude uhrazen při odběru, a to platbou kartou přes platební terminál. Platba v hotovosti není možná.

Výsledky vyšetření 

Výsledky jsou poskytovány formou SMS zprávy, ve které zároveň obdržíte kód pro stažení automaticky generované laboratorní zprávy o výsledku testu (ČJ/AJ) z webové stránky https://covid.imtm.cz/.

V případé vyžádání a úhrady manipulačního poplatku v odběrovém místě lze získat také podepsané lékařské potvrzení o výsledku testu (ČJ/AJ). Potvrzení si lze vyzvednout po obdržení SMS zprávy o výsledku testu v odběrovém centru na Albertově (Studničkova, kontejner A) v pracovních dnech od 9:00 do 12:00 a od 12:45 do 16:00. Potvrzení nezasíláme e-mailem a není dostupné on-line.

Analýza vzorků probíhá standardně následující den po odběru. Analýza trvá několik hodin, kompletní výsledky testování (včetně podepsaných lékařských potvrzení, pokud jsou u odběru vyžádány) jsou dostupné vetšinou mezi 14:00 a 15:00 následující den po odběru. Analýza vzorků odebraných před svátkem / víkendem probíhá výjimečně ještě večer / v noci po odběru. Výsledky jsou v tomto případě rozesílány následující den ráno. Mimo pracovních dnů ale není možné vystavit a vyzvednout lékařské potvrzení.

Kontakt: corona@lf1.cuni.cz

počet zobrazení: 77486 poslední aktualizace: zhanusova, 04.01.2021
Hodnocení: (hodnotilo 57 uživatelů) Kliknutím na tento odkaz upozorníte autora, že jeho článek už zřejmě není aktuální.